Baseball Schedule

Date Away Home Status Links
 
February
Fri. 1 Salem Int'l 4 Emmanuel (Ga.) 8 Final
  Saint Leo 7 North Greenville 4 Final - 11 innings
  @ Tampa, Fla.
  Erskine 17 Queens (N.C.) 3 Final
  Southern Wesleyan 12 Claflin 13 Final
  @ Florence, SC
  King (TN) 6 Anderson (S.C.) 8 Final
  Carson-Newman 9 Limestone 5 Final
  Newberry 2 Belmont Abbey 15 Final
  Ga. Southwestern 8 Emmanuel (Ga.) 11 Final
  Erskine 7 Queens (N.C.) 2 Final
  Southern Wesleyan 1 Francis Marion 11 Final
Sat. 2 Ga. Southwestern 14 Emmanuel (Ga.) 7 Final
  Barton 0 Flagler 11 Final
  Erskine 6 Queens (N.C.) 7 Final
  North Greenville 5 Lander 2 Final
  Steinbrenner Field Spring Classic @ Tampa, FL
  Carson-Newman 19 Limestone 7 Final
  Mount Olive 9 Tampa 6 Final
  Coker 1 Chowan 4 Final
  King (TN) 6 Anderson (S.C.) 11 Final
  Southern Wesleyan 7 Francis Marion 13 Final
  Belmont Abbey 4 Newberry 6 Final
  Erskine 6 Queens (N.C.) 5 Final
  Coker 5 Chowan 5 Final
  Barton 8 Flagler 15 Final
  King (TN) 9 Anderson (S.C.) 10 Final
  Carson-Newman 0 Limestone 3 Final
  Salem Int'l 3 Emmanuel (Ga.) 10 Final
  Belmont Abbey 6 Newberry 7 Final - 12 innings
  Lander 8 Mount Olive 12 Final
  Steinbrenner Field Spring Classic @ Tampa, Fla.
Sun. 3 Mount Olive 17 Lander 4 Final
  Steinbrenner Field Spring Classic @ Tampa, Fla.
  Barton 1 Flagler 5 Final
  Tampa 11 North Greenville 5 Final
  Coker 7 Chowan 3 Final
  Carson-Newman 8 Limestone 5 Final
  Coker 3 Chowan 8 Final
Tue. 5 USC Aiken 6 Erskine 7 Final
  Truett-McConnell 6 Emmanuel (Ga.) 16 Final - 7 innings
  Wingate 13 Belmont Abbey 7 Final
  Limestone 9 Queens (N.C.) 4 Final
Wed. 6 Mount Olive 7 Catawba 9 Final
  Salisbury, N.C.
  Barton 9 Lenoir-Rhyne 4 Final
Fri. 8 West Liberty St. 2 Erskine 9 Final
  Newberry 2 North Greenville 5 Final
  Limestone 3 Winston-Salem State 13 Final
  Tusculum 3 Belmont Abbey 5 Final
  Emmanuel (Ga.) 7 Albany St. (Ga.) 6 Final
  Southern Wesleyan 13 Trinity Baptist 2 Final
Sat. 9 West Liberty St. 6 Erskine 18 Final - 7 innings
  Nyack 0 Barton 3 Final
  Virginia-Wise 2 King (TN) 3 Final
  Southern Wesleyan 1 Trinity Baptist 10 Final
  Newberry 5 North Greenville 7 Final
  Clarion 1 Chowan 3 Final
  Limestone 0 Winston-Salem State 2 Final
  Tusculum 0 Belmont Abbey 6 Final
  Mount Olive 16 Lenoir-Rhyne 2 Final
  HIckory, N.C.
  Emmanuel (Ga.) 8 Albany St. (Ga.) 7 Final
  Clarion 5 Chowan 4 Final - 8 innings
  West Liberty St. 6 Erskine 15 Final
  Nyack 3 Barton 14 Final
  Virginia-Wise 7 King (TN) 8 Final
  Southern Wesleyan 15 Trinity Baptist 0 Final
  Newberry 5 North Greenville 13 Final
  Tusculum 6 Belmont Abbey 11 Final
  Mount Olive 7 Lenoir-Rhyne 3 Final
  HIckory, N.C.
Sun. 10 Nyack 3 Barton 4 Final
  Clarion 9 Chowan 12 Final
  Virginia-Wise 8 King (TN) 10 Final
  Limestone 4 Winston-Salem State 7 Final
  Emmanuel (Ga.) 1 Albany St. (Ga.) 5 Final
  Mount Olive 14 Lenoir-Rhyne 8 Final
  HIckory, N.C.
  Nyack 4 Barton 3 Final
  Virginia-Wise   King (TN)   Postponed
Tue. 12 Belmont Abbey 17 Coker 13 Final - 10 innings
  Montreat   Limestone   Postponed
Wed. 13 Lenoir-Rhyne 12 Erskine 3 Final
  Queens (N.C.) 4 Barton 6 Final
  Truett-McConnell 3 Emmanuel (Ga.) 13 Final - 7 innings
  Mars Hill 5 Southern Wesleyan 6 Final
  Belmont Abbey 6 Anderson (S.C.) 9 Final
Thu. 14 King (TN) 5 Carson-Newman 9 Final
  Erskine 3 Wingate 10 Final
Fri. 15 Mercy 6 Barton 20 Final
  Goldey-Beacom 4 Limestone 5 Final
  Erskine 3 Wingate 5 Final
  Virginia-Wise 3 Southern Wesleyan 6 Final
  Mercy 0 Barton 11 Final - 5 innings
  Queens (N.C.) 4 Mount Olive 13 Final
  Scarborough Field
  Nova Southeastern 1 North Greenville 17 Final
  Belmont Abbey * 12 Emmanuel (Ga.) 5 Final
  Virginia-Wise 3 Southern Wesleyan 4 Final
  Erskine 4 Wingate 5 Final
  Goldey-Beacom 5 Limestone 0 Final
  Queens (N.C.) 1 Mount Olive 0 Final
  Scarborough Field
Sat. 16 Goldey-Beacom   Limestone   Cancelled
  Molloy   Chowan   Cancelled
  Queens (N.C.)   Mount Olive   Cancelled
  Scarborough Field
  Nova Southeastern 1 North Greenville 10 Final
  Virginia-Wise 0 Southern Wesleyan 8 Final
  Molloy   Chowan   Cancelled
  Belmont Abbey * 6 Emmanuel (Ga.) 13 Final - 7 innings
  Goldey-Beacom   Limestone   Cancelled
  Nova Southeastern 11 North Greenville 8 Final
  Belmont Abbey * 7 Emmanuel (Ga.) 6 Final - 10 innings
Sun. 17 Mercy 6 Barton 8 Final
  Molloy   Chowan   Cancelled
  Mercy 9 Barton 8 Final
Mon. 18 Milligan 11 King (TN) 4 Final
Tue. 19 Piedmont International 1 Barton 11 Final - 5 innings
  Southern Wesleyan   Benedict   Postponed
  Emmanuel (Ga.) 3 Augusta 4 Final
  Piedmont International 2 Barton 9 Final
  Lincoln Memorial 3 King (TN) 8 Final
  Francis Marion   Belmont Abbey   Postponed
Wed. 20 Belmont Abbey   Lenoir-Rhyne   Postponed
Fri. 22 Belmont Abbey *   Erskine   2:00 PM
  Chowan *   King (TN)   Postponed
  Barton *   North Greenville   3:30 PM
  Emmanuel (Ga.) *   Southern Wesleyan   4:00 PM
  Limestone *   Mount Olive   6:00 PM
  Scarborough Field
Sat. 23 Chowan *   King (TN)   12:00 PM
  Emmanuel (Ga.) *   Southern Wesleyan   12:00 PM
  Barton *   North Greenville   12:00 PM
  Limestone *   Mount Olive   12:00 PM
  Scarborough Field
  Belmont Abbey *   Erskine   12:00 PM
  Chowan *   King (TN)   3:00 PM
  Emmanuel (Ga.) *   Southern Wesleyan   3:00 PM
  Barton *   North Greenville   3:00 PM
  Limestone *   Mount Olive   3:00 PM
  Scarborough Field
  Belmont Abbey *   Erskine   3:00 PM
Mon. 25 Palm Beach Atl.   North Greenville   3:30 PM
  NO
  Goshen   Southern Wesleyan   4:00 PM
Tue. 26 Stratford   Chowan   1:00 PM
  Catawba   Barton   2:00 PM
  Stratford   Chowan   3:00 PM
  Palm Beach Atl.   North Greenville   3:30 PM
  NO
  King (TN)   Tusculum   5:00 PM
  Mars Hill   Limestone   5:00 PM
  Lenoir-Rhyne   Belmont Abbey   5:00 PM
  Emmanuel (Ga.) ^   USC Aiken   6:00 PM
Wed. 27 Anderson (S.C.)   Erskine   2:00 PM
  Carson-Newman   Belmont Abbey   3:00 PM
  Southern Wesleyan   Newberry   6:00 PM
 
March
Fri. 1 Erskine *   North Greenville   2:00 PM
  Chowan *   Barton   2:30 PM
  Southern Wesleyan *   King (TN)   3:30 PM
  Mount Olive *   Belmont Abbey   4:00 PM
  Emmanuel (Ga.) *   Limestone   5:00 PM
Sat. 2 Southern Wesleyan *   King (TN)   12:00 PM
  Emmanuel (Ga.) *   Limestone   12:00 PM
  Chowan *   Barton   12:00 PM
  Erskine *   North Greenville   12:00 PM
  Mount Olive *   Belmont Abbey   1:00 PM
  Erskine *   North Greenville   2:30 PM
  Emmanuel (Ga.) *   Limestone   3:00 PM
  Southern Wesleyan *   King (TN)   3:00 PM
  Chowan *   Barton   3:00 PM
  Mount Olive *   Belmont Abbey   4:00 PM
Tue. 5 Erskine   Augusta   1:00 PM
  Southern Wesleyan   Truett-McConnell   3:00 PM
  North Greenville   Anderson (S.C.)   3:00 PM
  Newberry   Mount Olive   5:00 PM
  Scarborough Field
  Barton   Winston-Salem State   6:00 PM
  Belmont Abbey   Wingate   6:00 PM
  Chowan   Francis Marion   6:00 PM
Wed. 6 Bluefield Col.   King (TN)   2:30 PM
  Chowan   Francis Marion   3:00 PM
  Anderson (S.C.)   Belmont Abbey   4:00 PM
  Emmanuel (Ga.)   North Georgia   5:00 PM
  Newberry   Southern Wesleyan   6:00 PM
  Catawba   North Greenville   6:00 PM
  @ Greenville, S.C.
Fri. 8 King (TN) *   Emmanuel (Ga.)   2:30 PM
  Limestone *   Chowan   2:30 PM
  Belmont Abbey *   North Greenville   3:30 PM
  Erskine *   Southern Wesleyan   4:00 PM
  Barton *   Mount Olive   5:00 PM
  Scarborough Field
Sat. 9 King (TN) *   Emmanuel (Ga.)   12:00 PM
  Erskine *   Southern Wesleyan   12:00 PM
  Barton *   Mount Olive   12:00 PM
  Scarborough Field
  Limestone *   Chowan   12:00 PM
  Belmont Abbey *   North Greenville   12:00 PM
  Limestone *   Chowan   2:00 PM
  King (TN) *   Emmanuel (Ga.)   3:00 PM
  Erskine *   Southern Wesleyan   3:00 PM
  Barton *   Mount Olive   3:00 PM
  Scarborough Field
  Belmont Abbey *   North Greenville   3:00 PM
Tue. 12 Chowan   Stratford   12:00 PM
  Belmont Abbey   Carson-Newman   2:00 PM
  UNC Pembroke *   Barton   2:00 PM
  Queens (N.C.)   North Greenville   3:30 PM
  Shorter   Emmanuel (Ga.)   4:00 PM
  Wingate   Mount Olive   4:00 PM
  Scarborough Field
  Francis Marion   Limestone   6:00 PM
Wed. 13 Erskine   USC Aiken   2:00 PM
  Limestone   Mars Hill   2:00 PM
  Kutztown   Barton   2:00 PM
  Coker   Belmont Abbey   4:00 PM
  Wingate   Mount Olive   4:00 PM
  Scarborough Field
  North Greenville   Lander   6:00 PM
Thu. 14 Southern Wesleyan   Toccoa Falls   2:00 PM
Fri. 15 Emmanuel (Ga.) *   Erskine   2:30 PM
  Belmont Abbey *   Barton   2:30 PM
  Mount Olive *   King (TN)   3:30 PM
  Bristol, Tenn.
  Chowan *   Southern Wesleyan   4:00 PM
  North Greenville *   Limestone   6:00 PM
Sat. 16 Mount Olive *   King (TN)   12:00 PM
  Bristol, Tenn.
  Emmanuel (Ga.) *   Erskine   12:00 PM
  Chowan *   Southern Wesleyan   12:00 PM
  Belmont Abbey *   Barton   12:00 PM
  North Greenville *   Limestone   12:00 PM
  Emmanuel (Ga.) *   Erskine   2:00 PM
  Mount Olive *   King (TN)   3:00 PM
  Bristol, Tenn.
  Chowan *   Southern Wesleyan   3:00 PM
  Belmont Abbey *   Barton   3:00 PM
  North Greenville *   Limestone   3:00 PM
Tue. 19 St. Andrews   Chowan   1:00 PM
  St. Andrews   Chowan   3:00 PM
  Carson-Newman   King (TN)   3:30 PM
  Barton   Queens (N.C.)   6:00 PM
  Anderson (S.C.)   Southern Wesleyan   6:00 PM
  Erskine   Newberry   6:00 PM
  Lenoir-Rhyne   Belmont Abbey   6:00 PM
  Wingate   Limestone   6:00 PM
Wed. 20 West Ga.   Emmanuel (Ga.)   TBA
  Newberry   Erskine   2:00 PM
  Southern Wesleyan   Mars Hill   3:00 PM
  Georgia College   Mount Olive   6:00 PM
  at Lexington County Baseball Stadium @ Lexington, S.C.
  USC Aiken   North Greenville   6:00 PM
  @ Fluor Field
  Belmont Abbey   Lenoir-Rhyne   6:00 PM
Fri. 22 Mount Olive *   Chowan   2:00 PM
  Murfreesboro, N.C.
  King (TN) *   Barton   2:30 PM
  North Greenville *   Emmanuel (Ga.)   2:30 PM
  Limestone *   Erskine   3:30 PM
  Southern Wesleyan *   Belmont Abbey   6:00 PM
Sat. 23 King (TN) *   Barton   12:00 PM
  North Greenville *   Emmanuel (Ga.)   12:00 PM
  Mount Olive *   Chowan   12:00 PM
  Murfreesboro, N.C.
  Limestone *   Erskine   12:00 PM
  Southern Wesleyan *   Belmont Abbey   1:00 PM
  North Greenville *   Emmanuel (Ga.)   2:00 PM
  Mount Olive *   Chowan   2:00 PM
  Murfreesboro, N.C.
  King (TN) *   Barton   3:00 PM
  Limestone *   Erskine   3:00 PM
  Southern Wesleyan *   Belmont Abbey   4:00 PM
Tue. 26 Emmanuel (Ga.)   Shorter   3:00 PM
  King (TN)   Mars Hill   3:00 PM
  Catawba   Mount Olive   4:00 PM
  Scarborough Field
  Queens (N.C.)   Limestone   6:00 PM
  Lander   Belmont Abbey   6:00 PM
  Erskine   Anderson (S.C.)   6:00 PM
Wed. 27 Southern Wesleyan   North Georgia   5:00 PM
  Belmont Abbey   Lenoir-Rhyne   6:00 PM
  Limestone   Francis Marion   6:00 PM
  Erskine   Lander   6:00 PM
  Aramark serving beer/wine
Fri. 29 Chowan *   Erskine   2:30 PM
  Southern Wesleyan *   North Greenville   3:30 PM
  Emmanuel (Ga.) *   Mount Olive   6:00 PM
  Scarborough Field
  King (TN) *   Belmont Abbey   6:00 PM
  Barton *   Limestone   6:00 PM
Sat. 30 Emmanuel (Ga.) *   Mount Olive   12:00 PM
  Scarborough Field
  Southern Wesleyan *   North Greenville   12:00 PM
  Barton *   Limestone   12:00 PM
  Chowan *   Erskine   12:00 PM
  King (TN) *   Belmont Abbey   1:00 PM
  Chowan *   Erskine   2:00 PM
  Emmanuel (Ga.) *   Mount Olive   3:00 PM
  Scarborough Field
  Southern Wesleyan *   North Greenville   3:00 PM
  Barton *   Limestone   3:00 PM
  King (TN) *   Belmont Abbey   4:00 PM
 
April
Tue. 2 Virginia St.   Chowan   2:00 PM
  Emmanuel (Ga.)   Truett-McConnell   3:00 PM
  Lander   Erskine   3:00 PM
  Belmont Abbey   Lee   3:00 PM
  Mars Hill   King (TN)   3:30 PM
  Virginia St.   Chowan   4:00 PM
  Toccoa Falls   Southern Wesleyan   6:00 PM
  Mount Olive   Newberry   6:00 PM
  Newberry, S.C.
  Lenoir-Rhyne   Limestone   6:00 PM
  Barton   Catawba   6:00 PM
Wed. 3 UNC Pembroke   North Greenville   4:00 PM
  Young Harris   Emmanuel (Ga.)   6:00 PM
Fri. 5 Emmanuel (Ga.) *   Chowan   2:30 PM
  Erskine *   Barton   2:30 PM
  North Greenville *   King (TN)   3:30 PM
  Mount Olive *   Southern Wesleyan   6:00 PM
  Central, S.C.
  Limestone *   Belmont Abbey   6:00 PM
Sat. 6 North Greenville *   King (TN)   12:00 PM
  Emmanuel (Ga.) *   Chowan   12:00 PM
  Erskine *   Barton   12:00 PM
  Mount Olive *   Southern Wesleyan   12:00 PM
  Central, S.C.
  Limestone *   Belmont Abbey   1:00 PM
  Emmanuel (Ga.) *   Chowan   2:00 PM
  North Greenville *   King (TN)   3:00 PM
  Erskine *   Barton   3:00 PM
  Mount Olive *   Southern Wesleyan   3:00 PM
  Central, S.C.
  Limestone *   Belmont Abbey   4:00 PM
Tue. 9 Chowan   Virginia St.   1:00 PM
  Limestone   Carson-Newman   3:00 PM
  Emmanuel (Ga.)   West Ga.   3:00 PM
  Chowan   Virginia St.   3:00 PM
  Tusculum   King (TN)   3:30 PM
  North Greenville   UNC Pembroke   4:00 PM
  Lenoir-Rhyne   Barton   5:00 PM
  Francis Marion   Mount Olive   5:00 PM
  Scarborough Field
  Truett-McConnell   Southern Wesleyan   6:00 PM
  Erskine   Anderson (S.C.)   6:00 PM
Wed. 10 King (TN)   Bluefield Col.   2:30 PM
  Southern Wesleyan   Anderson (S.C.)   6:00 PM
  Limestone   Wingate   6:00 PM
Fri. 12 Belmont Abbey *   Chowan   1:00 PM
  Barton *   Emmanuel (Ga.)   2:30 PM
  Erskine *   King (TN)   3:30 PM
  Limestone *   Southern Wesleyan   4:00 PM
  North Greenville *   Mount Olive   6:00 PM
  Scarborough Field
Sat. 13 Erskine *   King (TN)   12:00 PM
  Barton *   Emmanuel (Ga.)   12:00 PM
  North Greenville *   Mount Olive   12:00 PM
  Scarborough Field
  Limestone *   Southern Wesleyan   1:00 PM
  Belmont Abbey *   Chowan   1:00 PM
  Barton *   Emmanuel (Ga.)   3:00 PM
  Erskine *   King (TN)   3:00 PM
  North Greenville *   Mount Olive   3:00 PM
  Scarborough Field
  Limestone *   Southern Wesleyan   4:00 PM
  Belmont Abbey *   Chowan   4:00 PM
Tue. 16 Virginia St.   Mount Olive   3:00 PM
  Scarborough Field
  King (TN)   Lincoln Memorial   4:00 PM
  Francis Marion   Chowan   4:00 PM
  @ Wilson, N.C. (Tobs Field)
  Young Harris   Southern Wesleyan   6:00 PM
  Emmanuel (Ga.)   Anderson (S.C.)   6:00 PM
  Barton   UNC Pembroke   6:00 PM
  Catawba   Belmont Abbey   6:00 PM