2016 - 2017 Schedule

Date Away Home Status Links
 
January
Thu. 5 Erskine 0 Hawaii 3 Final
Fri. 6 Mount Olive 0 Stanford 3 Final
  @ Santa Barbara, Calif.
  Erskine 0 Ball St. 3 Final
  Outrigger Tournament @ Honolulu, HA
  George Mason 3 Belmont Abbey 0 Final
  Mount Olive 1 UC Santa Barbara 3 Final
Sat. 7 Mount Olive 0 CSUN 3 Final
  @ Santa Barbara, Calif.
  George Mason 3 Limestone 0 Final
  Princeton 3 Erskine 0 Final
  23rd Outrigger Resorts Invitational @ Honolulu, Hawaii
Mon. 9 Mount Olive 3 Cal Lutheran 1 Final
Tue. 10 Lincoln Memorial 0 King (TN) 3 Final
Wed. 11 North Greenville 1 NJIT 3 Final
Thu. 12 North Greenville 0 Princeton 3 Final
Fri. 13 North Greenville 0 Sacred Heart 3 Final
  Alderson Broaddus 0 Barton 3 Final
  Emmanuel (Ga.) 1 Southern Virginia 3 Final
  Lincoln Memorial 0 Lees-McRae 3 Final
  Charleston (W.V.) 0 King (TN) 3 Final
Sat. 14 Emmanuel (Ga.) 3 East. Mennonite 0 Final
  Charleston (W.V.) 3 Lees-McRae 2 Final
  North Greenville 0 Sacred Heart 3 Final
Tue. 17 Barton 3 Belmont Abbey 0 Final
  Mount Olive 3 Pfeiffer 0 Final
Fri. 20 Coker   Belmont Abbey   7:00 PM
  Lees-McRae   Alderson Broaddus   7:00 PM
  King (TN)   George Mason   7:00 PM
  Emmanuel (Ga.)   McKendree   7:00 PM
  Barton   North Greenville   7:00 PM
Sat. 21 Barton   Limestone   10:30 AM
  Emmanuel (Ga.)   Quincy   11:00 AM
  Lees-McRae   Charleston (W.V.)   2:00 PM
  King (TN)   East. Mennonite   3:00 PM
  Coker   North Greenville   3:00 PM
  King (TN)   Lancaster Bible   5:00 PM
  @ Eastern Mennonite University
Tue. 24 Mount Olive   Belmont Abbey   7:00 PM
Wed. 25 Emmanuel (Ga.)   Limestone   7:00 PM
  King (TN)   Lees-McRae   7:00 PM
Fri. 27 Lees-McRae   Lincoln Memorial   7:00 PM
  Barton   Ohio St.   7:00 PM
  Mount Olive   Penn St.   7:00 PM
Sat. 28 North Greenville   Emmanuel (Ga.)   2:00 PM
  Limestone   Erskine   2:00 PM
  Barton   Saint Francis (PA)   5:00 PM
  @ Columbus, Ohio
Tue. 31 Pfeiffer   King (TN)   7:00 PM
  Limestone   North Greenville   7:00 PM
 
February
Wed. 1 Lees-McRae   Belmont Abbey   4:00 PM
Fri. 3 Belmont Abbey   Coker   7:00 PM
  Emmanuel (Ga.)   Mount Olive   7:00 PM
  Erskine   Barton   7:00 PM
Sat. 4 Emmanuel (Ga.)   Barton   2:00 PM
  King (TN)   Belmont Abbey   2:00 PM
  Erskine   Mount Olive   2:00 PM
  North Greenville   Coker   3:00 PM
  Pfeiffer   Lees-McRae   7:00 PM
Tue. 7 Erskine   Coker   7:00 PM
  Pfeiffer   Belmont Abbey   7:00 PM
Fri. 10 Lees-McRae   Erskine   7:00 PM
  King (TN)   Emmanuel (Ga.)   7:00 PM
  Limestone   Barton   7:00 PM
  North Greenville   Mount Olive   7:00 PM
Sat. 11 Lees-McRae   Emmanuel (Ga.)   1:00 PM
  King (TN)   Erskine   2:00 PM
  North Greenville   Barton   2:00 PM
  Limestone   Mount Olive   2:00 PM
Tue. 14 King (TN)   Lincoln Memorial   7:00 PM
  Emmanuel (Ga.)   Erskine   7:00 PM
  North Greenville   Pfeiffer   7:00 PM
  Belmont Abbey   Limestone   7:00 PM
Fri. 17 Barton   Lees-McRae   7:00 PM
  Pfeiffer   Limestone   7:00 PM
  Mount Olive   King (TN)   7:00 PM
  Alderson Broaddus   Belmont Abbey   7:00 PM
Sat. 18 Barton   King (TN)   2:00 PM
  Mount Olive   Lees-McRae   2:00 PM
  Coker   Emmanuel (Ga.)   3:00 PM
Mon. 20 Belmont Abbey   Emmanuel (Ga.)   7:00 PM
Wed. 22 Limestone   Lees-McRae   7:00 PM
  King (TN)   North Greenville   7:00 PM
  Barton   Mount Olive   7:00 PM
Thu. 23 Belmont Abbey   Erskine   7:00 PM
Fri. 24 Coker   Barton   7:00 PM
  Pfeiffer   Emmanuel (Ga.)   7:00 PM
Sat. 25 King (TN)   Limestone   2:00 PM
  Emmanuel (Ga.)   Lincoln Memorial   2:00 PM
  Pfeiffer   Erskine   2:00 PM
  North Greenville   Lees-McRae   7:00 PM
  Mount Olive   Lewis   7:00 PM
Sun. 26 Lincoln Memorial   Mount Olive   7:00 PM
Tue. 28 Lees-McRae   King (TN)   7:00 PM
  Limestone   Emmanuel (Ga.)   7:00 PM
 
March
Thu. 2 Emmanuel (Ga.)   North Greenville   7:00 PM
Fri. 3 Lees-McRae   Stanford   5:00 PM
  @ Penn State
  Lincoln Memorial   Emmanuel (Ga.)   7:00 PM
  Pfeiffer   Barton   7:00 PM
  Belmont Abbey   Mount Olive   7:00 PM
Sat. 4 Pfeiffer   Mount Olive   2:00 PM
  Belmont Abbey   Barton   2:00 PM
  Erskine   Limestone   2:00 PM
  Lees-McRae   UC Santa Barbara   5:00 PM
  @ Penn State
  King (TN)   Alderson Broaddus   7:00 PM
Thu. 9 Belmont Abbey   North Greenville   7:30 PM
Fri. 10 Southern Virginia   King (TN)   4:30 PM
  Limestone   Warner   7:00 PM
  @ Babson Park, Fla.
  Lindenwood   King (TN)   7:00 PM
Sat. 11 East. Mennonite   King (TN)   1:00 PM
  Limestone   Webber International   2:00 PM
  Lindenwood   Lees-McRae   4:00 PM
  Alderson Broaddus   King (TN)   6:00 PM
Mon. 13 Charleston (W.V.)   North Greenville   3:00 PM
Wed. 15 NJIT   Belmont Abbey   2:00 PM
Fri. 17 Belmont Abbey   King (TN)   5:00 PM
  Limestone   Lincoln Memorial   6:00 PM
  Barton   Erskine   7:00 PM
  Mount Olive   Emmanuel (Ga.)   7:00 PM
  Southern Virginia   Pfeiffer   7:00 PM
  Quincy   Belmont Abbey   8:00 PM
  @ Bristol, TN
Sat. 18 Barton   Emmanuel (Ga.)   2:00 PM
  Quincy   King (TN)   2:00 PM
  Lees-McRae   Pfeiffer   2:00 PM
  Mount Olive   Erskine   2:00 PM
Tue. 21 Belmont Abbey   Lees-McRae   7:00 PM
  King (TN)   Pfeiffer   7:00 PM
  Cal Baptist   Limestone   7:00 PM
Fri. 24 Erskine   Lees-McRae   7:00 PM
  Emmanuel (Ga.)   King (TN)   7:00 PM
  Barton   George Mason   7:00 PM
  Mount Olive   North Greenville   7:00 PM
  Cal Baptist   Belmont Abbey   7:00 PM
Sat. 25 Emmanuel (Ga.)   Lees-McRae   2:00 PM
  Erskine   King (TN)   2:00 PM
  Mount Olive   Limestone   2:00 PM
  Barton   Pfeiffer   4:00 PM
Tue. 28 Coker   Erskine   7:00 PM
  Belmont Abbey   Pfeiffer   7:00 PM
  Saint Andrews   Barton   7:00 PM
Wed. 29 North Greenville   Limestone   7:00 PM
Fri. 31 Lees-McRae   Barton   7:00 PM
  Emmanuel (Ga.)   Belmont Abbey   7:00 PM
  King (TN)   Mount Olive   7:00 PM
 
April
Sat. 1 King (TN)   Barton   2:00 PM
  Lees-McRae   Mount Olive   2:00 PM
  Emmanuel (Ga.)   Coker   3:00 PM
  Limestone   Pfeiffer   7:00 PM
  North Greenville   Belmont Abbey   7:00 PM
Tue. 4 Barton   Coker   7:00 PM
  Erskine   Emmanuel (Ga.)   7:00 PM
  Pfeiffer   North Greenville   7:00 PM
  Limestone   Belmont Abbey   7:00 PM
Fri. 7 Emmanuel (Ga.)   Pfeiffer   7:00 PM
  Erskine   Belmont Abbey   7:00 PM
Sat. 8 Lees-McRae   North Greenville   2:00 PM
  Limestone   King (TN)   2:00 PM
  Bryan College   Emmanuel (Ga.)   2:00 PM
  Erskine   Pfeiffer   2:00 PM
Tue. 11 Lees-McRae   Limestone   7:00 PM
  North Greenville   King (TN)   7:00 PM
  Mount Olive   Barton   7:00 PM
Sat. 15 Lees-McRae   TBA   TBA
Tue. 18 King (TN)   Conference Carolinas Quarterfinal   TBA
Fri. 21 Lees-McRae   TBA   TBA
  King (TN)   Conference Carolinas Semifinal   TBA
Sat. 22 Lees-McRae   TBA   TBA
  King (TN)   Conference Carolinas Final   TBA