Date Away Home Status Links
 
August
Sat. 19 Emmanuel (Ga.) #   West Georgia   TBA
  Scrimmage
 
September
Fri. 1 Barton 0 Okla. Baptist 3 Final
  @ Daytona Beach, Fla.
  Carson-Newman 3 King (TN) 1 Final
  @ Harrogate, Tenn.
  Emmanuel (Ga.) 0 Georgia College 3 Final
  Bobcat Classic
  Limestone 0 Angelo St. 3 Final
  North Greenville 1 Coker 3 Final
  @ Newberry, S.C.
  Erskine 0 Mars Hill 3 Final
  LMU Tournament @ Harrogate, TN
  Lees-McRae 1 Valdosta St. 3 Final
  @ Milledgeville, Ga.
  Belmont Abbey 3 Chowan 1 Final
  @ Salisbury,NC
  Barry 3 Barton 1 Final
  @ Daytona Beach, Fla.
  Southern Wesleyan 0 Lander 3 Final
  Newberry Volleyball Invitational @ Newberry, S.C.
  Emmanuel (Ga.) 0 Anderson (S.C.) 3 Final
  Georgia College Tournament @ Georgia College
  North Greenville 0 Newberry 3 Final
  N.M. Highlands 3 Limestone 0 Final
  @ San Angelo, TX
  Southern Wesleyan 3 UNC Pembroke 0 Final
  @ Newberry, S.C.
  King (TN) 0 Lincoln Memorial 3 Final
Sat. 2 Kutztown 0 Mount Olive 3 Final
  Viking Virginia Beach Tournament
  North Greenville 2 Lander 3 Final
  Newberry Volleyball Invitational @ Newberry, S.C.
  Converse 3 Elizabeth City St. 0 Final
  Elizabeth City State Tournament @ VA BEACH, VA
  Barton 3 Lynn 2 Final
  @ Daytona Beach, Fla.
  Belmont Abbey 3 Catawba 1 Final
  Catawba Tournament -- Salisbury, N.C.
  Limestone 0 Texas A&M-Kingsville 3 Final
  @ San Angelo, TX
  Southern Wesleyan 3 Newberry 2 Final
  Newberry Tournament
  Lees-McRae 0 Anderson (S.C.) 3 Final
  Georgia College Tournament @ Milledgeville, Ga.
  Carson-Newman 3 Erskine 0 Final
  @ Harrogate, TN
  Montevallo 3 Belmont Abbey 1 Final
  @ Salisbury,NC
  Lees-McRae 0 Georgia College 3 Final
  Mars Hill 2 King (TN) 3 Final
  @ Harrogate, Tenn.
  Barton 0 Embry-Riddle 3 Final
  Alas. Fairbanks 3 Mount Olive 0 Final
  Viking Virginia Beach Tournament @ Virginia Beach, VA
  Emmanuel (Ga.) 1 Valdosta St. 3 Final
  Georgia College Tournament @ Georgia College
  Converse 1 Slippery Rock 3 Final
  Elizabeth City State Tournament @ VA BEACH, VA
  Erskine 0 Lincoln Memorial 3 Final
  UNC Pembroke 0 North Greenville 3 Final
  @ Newberry, S.C.
  Colo. Christian 3 Limestone 0 Final
  @ San Angelo, TX
  Coker 3 Southern Wesleyan 0 Final
  @ Newberry, S.C.
  King (TN) 0 Lee 3 Final
  @ Harrogate, Tenn.
Sun. 3 Slippery Rock 3 Mount Olive 0 Final
  Viking Virginia Beach Tournament @ Virginia Beach, VA
  Alas. Fairbanks 3 Converse 0 Final
  Elizabeth City State Tournament @ VA BEACH, VA
  Mount Olive 3 Elizabeth City St. 0 Final
  Viking Virginia Beach Tournament @ VA BEACH, VA
  Converse 0 Kutztown 3 Final
  Elizabeth City State Tournament @ Virginia Beach, VA
Tue. 5 Converse 2 UNC Pembroke 3 Final
  Shaw 3 Converse 0 Final
  @ Pembroke, N.C.
  Barton 3 Chowan 0 Final
  Columbia (SC) 0 North Greenville 3 Final
  Belmont Abbey 1 Augusta 3 Final
Wed. 6 Claflin 0 North Greenville 3 Final
  Southern Wesleyan 1 Shorter 3 Final
Fri. 8 Ala.-Huntsville 3 Southern Wesleyan 0 Final
  @ Franklin Springs, Ga
  UNC Pembroke 1 Belmont Abbey 3 Final
  @ Florence, SC
  Converse 0 Francis Marion 3 Final
  Virginia-Wise 1 Erskine 3 Final
  King (TN) 0 Shorter 3 Final
  Mount Olive 3 Fayetteville St. 2 Final
  USC Aiken Invitational @ Aiken, S.C.
  Queens (N.C.)   North Greenville   Cancelled
  Flagler Saints Classic @ St. Augustine, Fla.
  Clark Atlanta 0 Emmanuel (Ga.) 3 Final
  Emmanuel Tournament
  Mount Olive 0 USC Aiken 3 Final
  @ Aiken, S.C.
  Belmont Abbey 2 Newberry 3 Final
  @ Florence, SC
  Texas A&M Int'l 2 Southern Wesleyan 3 Final
  @ Franklin Springs, Ga
  Barton 2 Lander 3 Final
  USC Aiken Volleyball Invitational @ Aiken, S.C.
  Union (Tenn.) 3 Emmanuel (Ga.) 1 Final
  Emmanuel Tournament
  Barton 0 USC Aiken 3 Final
  Coker 3 Erskine 1 Final
  North Greenville 1 Wingate 3 Final
  Newberry 3 Converse 0 Final
  Francis Marion Tournament @ Florence, SC
Sat. 9 Clark Atlanta 1 Southern Wesleyan 3 Final
  @ Franklin Springs, Ga
  Chowan   Belmont Abbey   Cancelled
  @ Florence, S.C.
  Coker 1 King (TN) 3 Final
  @ Due West, S.C.
  Barton 3 Fayetteville St. 0 Final
  @ Aiken, S.C.
  Shorter 3 Erskine 0 Final
  Converse   UNC Pembroke   Cancelled
  @ Florence, S.C.
  Lees-McRae 1 Lenoir-Rhyne 3 Final
  Ala.-Huntsville 3 Emmanuel (Ga.) 0 Final
  Emmanuel Tournament
  Barton 0 Augusta 3 Final
  @ Aiken, S.C.
  Mount Olive 0 Anderson (S.C.) 3 Final
  USC Aiken Invitational @ Aiken, S.C.
  Lindenwood (Mo.)   North Greenville   2:00 PM
  @ St. Augustine, FL
  King (TN) 3 Virginia-Wise 0 Final
  @ Due West, S.C.
  Belmont Abbey   Francis Marion   Cancelled
  Mount Olive 0 Lander 3 Final
  USC Aiken Invitational @ Aiken, S.C.
  Southern Wesleyan 3 Union (Tenn.) 2 Final
  @ Franklin Springs, Ga
  Chowan   Converse   Cancelled
  @ Florence, S.C.
  Texas A&M Int'l 1 Emmanuel (Ga.) 3 Final
  Emmanuel Tournament
Tue. 12 Fayetteville St. 3 Lees-McRae 0 Final
  Pfeiffer 0 Belmont Abbey 3 Final
  Converse * ^ 1 North Greenville 3 Final
  Francis Marion   Barton   Postponed
Wed. 13 Erskine * 0 Emmanuel (Ga.) 3 Final
  Francis Marion 0 Barton 3 Final
Fri. 15 Lees-McRae * 1 Southern Wesleyan 3 Final
  Belmont Abbey * 3 Erskine 1 Final
  Limestone * 1 Mount Olive 3 Final
  King (TN) * 3 North Greenville 0 Final
  Converse * 0 Barton 3 Final
Sat. 16 Lees-McRae * 2 North Greenville 3 Final
  Limestone * 0 Barton 3 Final
  Belmont Abbey * 1 Emmanuel (Ga.) 3 Final
  Converse * 1 Mount Olive 3 Final
  King (TN) * 0 Southern Wesleyan 3 Final
Tue. 19 Mount Olive 0 Fayetteville St. 3 Final
  Emmanuel (Ga.) * 3 Converse 1 Final
  Southern Wesleyan 1 Francis Marion 3 Final
  Anderson (S.C.) 3 Erskine 0 Final
Wed. 20 King (TN) * 0 Belmont Abbey 3 Final
  Virginia-Wise 0 Lees-McRae 3 Final
Fri. 22 Erskine * 0 Converse 3 Final
  Lees-McRae 1 Shaw 3 Final
  Family Night
  North Greenville * 0 Barton 3 Final
  Emmanuel (Ga.) * 1 Limestone 3 Final
  Southern Wesleyan * 2 Mount Olive 3 Final
Sat. 23 Lees-McRae * 1 Belmont Abbey 3 Final
  Southern Wesleyan * 2 Barton 3 Final
  North Greenville * 3 Mount Olive 0 Final
  Erskine * 1 Limestone 3 Final
Mon. 25 Erskine 0 Augusta 3 Final
Tue. 26 UNC Pembroke   Emmanuel (Ga.)   6:00 PM
  Lees-McRae   Bluefield St.   7:00 PM
  Belmont Abbey   Coker   7:00 PM
  King (TN)   Virginia-Wise   7:00 PM
  Barton *   Mount Olive   7:00 PM
  Converse   Bob Jones   7:00 PM
Wed. 27 North Greenville   Claflin   6:00 PM
Fri. 29 UNC Pembroke   Mount Olive   6:00 PM
  North Greenville * ^   Converse   6:00 PM
  Limestone *   Southern Wesleyan   7:00 PM
  Barton *   Belmont Abbey   7:00 PM
  Erskine *   King (TN)   7:00 PM
  Emmanuel (Ga.) *   Lees-McRae   7:00 PM
Sat. 30 Mount Olive *   Belmont Abbey   1:00 PM
  North Greenville * ^   Limestone   2:00 PM
  Erskine *   Lees-McRae   2:00 PM
  Southern Wesleyan *   Converse   2:00 PM
  Emmanuel (Ga.) *   King (TN)   2:00 PM
 
October
Tue. 3 North Greenville   Clark Atlanta   6:00 PM
  King (TN)   Tusculum   7:00 PM
Fri. 6 Erskine * ^   North Greenville   2:00 PM
  Converse   Columbia (SC)   6:00 PM
  Lees-McRae *   Mount Olive   7:00 PM
  King (TN) *   Barton   7:00 PM
  Emmanuel (Ga.) *   Southern Wesleyan   7:00 PM
  Senior Night
Sat. 7 Emmanuel (Ga.) * ^   North Greenville   12:00 PM
  Emmanuel (Ga.)   Virginia-Wise   2:00 PM
  Tri-Match @ North Greenville University
  King (TN) *   Mount Olive   2:00 PM
  Erskine *   Southern Wesleyan   2:00 PM
  Lees-McRae *   Barton   2:00 PM
  Converse *   Limestone   2:00 PM
  Virginia-Wise   North Greenville   5:00 PM
Tue. 10 Emmanuel (Ga.)   Lee   6:00 PM
  Chowan   Mount Olive   6:00 PM
  Converse *   Southern Wesleyan   7:00 PM
  Faculty/Staff Appreciation
  Belmont Abbey   Winston-Salem   7:00 PM
  Concord   King (TN)   7:00 PM
  Limestone * ^   North Greenville   7:00 PM
Wed. 11 Chowan   Barton   7:00 PM
Fri. 13 Converse *   Emmanuel (Ga.)   7:00 PM
  Belmont Abbey *   Mount Olive   7:00 PM
  Limestone *   Erskine   7:00 PM
Sat. 14 North Greenville * ^   Southern Wesleyan   12:00 PM
  Limestone *   Emmanuel (Ga.)   2:00 PM
  Belmont Abbey *   Barton   2:00 PM
  Lees-McRae *   King (TN)   2:00 PM
  Francis Marion   North Greenville   2:00 PM
  @ Central, SC
  Converse *   Erskine   2:00 PM
  Francis Marion   Southern Wesleyan   4:00 PM
Tue. 17 Mount Olive   Chowan   6:00 PM
  Georgia College   Emmanuel (Ga.)   6:00 PM
  Belmont Abbey   Bob Jones   7:00 PM
  Lander   Limestone   7:00 PM
  Southern Wesleyan   Lee   7:00 PM
  Lees-McRae   Virginia-Wise   7:00 PM
  Tusculum   King (TN)   7:00 PM
Fri. 20 Hiwassee   Converse   5:00 PM
  North Greenville * ^   Emmanuel (Ga.)   7:00 PM
  Southern Wesleyan *   Erskine   7:00 PM
  Belmont Abbey *   Lees-McRae   7:00 PM
  Hiwassee College   Limestone   7:00 PM
  @ Spartanburg, S.C.
Sat. 21 Mount Olive *   Barton   12:00 PM
  Limestone *   Converse   2:00 PM
  Belmont Abbey *   King (TN)   2:00 PM
  Shaw   Mount Olive   2:00 PM
  Barton College Tri-Match @ Wilson, N.C.
  Southern Wesleyan *   Emmanuel (Ga.)   2:00 PM
  Bluefield St.   Lees-McRae   2:00 PM
  North Greenville * ^   Erskine   2:00 PM
  Shaw   Barton   4:00 PM
Mon. 23 Limestone   Augusta   7:00 PM
Tue. 24 Bob Jones   Converse   7:00 PM
  King (TN) *   Lees-McRae   7:00 PM
Wed. 25 Fayetteville St.   Mount Olive   6:00 PM
  Winston-Salem   Belmont Abbey   7:00 PM
Fri. 27 Mount Olive *   Emmanuel (Ga.)   5:00 PM
  King (TN) *   Converse   6:00 PM
  Barton *   Erskine   7:00 PM
  Belmont Abbey *   North Greenville   7:00 PM
  Lees-McRae *   Limestone   7:00 PM
Sat. 28 Belmont Abbey *   Southern Wesleyan   12:00 PM
  Lees-McRae *   Converse   12:00 PM
  King (TN) *   Limestone   2:00 PM
  Barton *   Emmanuel (Ga.)   2:00 PM
  Mount Olive *   Erskine   2:00 PM
  Clark Atlanta   North Greenville   2:00 PM
  Flagler   Erskine   6:00 PM
Tue. 31 UNC Pembroke   Barton   5:00 PM
  Lees-McRae   Fayetteville St.   6:00 PM
  Southern Wesleyan *   Limestone   7:00 PM
  North Greenville   Columbia (SC)   7:00 PM
  Coker   Belmont Abbey   7:00 PM
  Emmanuel (Ga.)   Lander   7:00 PM
  Halloween Contest
 
November
Wed. 1 North Greenville   Truett-McConnell University   6:30 PM
Fri. 3 Converse *   Belmont Abbey   7:00 PM
  Barton *   Lees-McRae   7:00 PM
  Mount Olive *   King (TN)   7:00 PM
  Southern Wesleyan * ^   North Greenville   7:00 PM
Sat. 4 Limestone *   Belmont Abbey   12:00 PM
  Senior Day
  Emmanuel (Ga.) *   Erskine   2:00 PM
  Mount Olive *   Lees-McRae   2:00 PM
  Barton *   King (TN)   2:00 PM
Tue. 7 Lees-McRae %   TBA   TBA
  King (TN) %   Conference Carolinas Quarterfinal   TBA
  TBA *   Emmanuel (Ga.)   TBA
  Conference Tournament
  Belmont Abbey   TBA   TBA
  Conference Carolinas Championship (at higher seeds)
Fri. 10 TBA *   Emmanuel (Ga.)   TBA
  Conference Tournament
  Lees-McRae %   TBA   TBA
Sat. 11 Belmont Abbey   TBA   TBA
  Conference Carolinas Championship (at highest remaining seed)
  TBA *   Emmanuel (Ga.)   TBA
  Conference Tournament
  Lees-McRae %   TBA   TBA
  King (TN) %   Conference Carolinas Final   TBA
Sun. 12 King (TN) %   Conference Carolinas Semifinal   TBA
  Belmont Abbey   TBA   TBA
  Conference Carolinas Championship (at highest remaining seed)
# Exhibition
* Conference
^ Division
% Post season